Hakkımda

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI, Avusturya Lisesi’nden sonra Viyana Handelsakademie’de sürdürdüğü öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden lisans derecesini, Viyana Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden doktora derecesini alarak tamamlamıştır

O tarihten bu yana, 30 yılı aşkın bir süredir ofisimde erişkinlere bireysel, grup ve aile terapileri uygulamakta, çift ve evlilik danışmanlığı vermektedir. Çift ve evlilik danışmanlığı alanında yeni geliştirdiği Evlilik Checkup’nın marka tescil süreci tamamlamış ve uygulamaları devam etmektedir.

İlk denemelerini 1999 yılında gerçekleştirdiği online terapi sistemi, 2007 senesinden bu yana fiziki şartlar nedeniyle ofisine gelemeyen danışanları için kurduğu www.onlineterapist.com sitesi ile devam etmektedir.

Psikoloji konusundaki uzmanlığına psikoloji öğreniminden önce almış olduğu finans & iktisat öğrenimini harmanlayarak geliştirdiğim özel yöntem ile şirketlere yönetim danışmanlığı vermektedir. Aile şirketleri özel uzmanlık alanıdır.

Son yılların yükselen mesleği olan yaşam ve ilişki koçluğu konusunda 15 yılı aşkın bir süredir çalışmaktadır. 2010 senesinin sonunda da Berufsförderungsinstitut Österreich’tan “Individuelle Coachingstrategie” ve “Coaching und Leitung” sertifikalarını alarak kişinin bireysel veya mesleki alanda kendisini geliştirmek, potansiyelini daha verimli kullanmak, amaçlarına odaklanarak hedeflerine ulaşmasını sağlayacak sistemler geliştirme ve bu sistemleri uygulayabilme talebinde de yaşam ve ilişki koçluğu yapmaktadır. Üst düzey yöneticilerle koçluk çalışmaları devam etmektedir.

APA (American Psychological Assosiation), TPD (Türk Psikologlar Derneği), ESTD (European Society for Trauma and Dissociation), IAMFC (The International Association of Marriage and Family Counselors) ve ISMHO (International Society for Mental Health Online) üyesidir.

 

Unutmayın ki sadece hangi yöne yelken açmak istediğini bilen rüzgârı doğru kullanabilir.
Gelin yaşamınızda ağız tadı ve huzuru bulma yolculuğunu birlikte yapalım.

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI