Koçluk

Gelişmekte olan dinamik ve birçok alanın bileşik çalıştığı bir sistem olan Koçluk birbirinden bağımsız yerlerde aynı zamanlarda oluşmuş ve ilişkiler yardımı ile gelişmiştir.  Koçluk birbirinden beslenen birçok disiplininin sinerjisinin oluşturduğu geniş bir entelektüel çerçeveye sahiptir. Koçluğun modern kalıpları ve uygulama biçimi son derece dinamik ve içeriğe yöneliktir. Koçluk interaktif, karmaşık ve hızlı değişimlerin olduğu akışkan dünyada ihtiyaç olan açık bir alanın ihtiyaçlarını karşılamak için oluşmuştur. Kısacası ihtiyaçtan doğmuş ve ihtiyaçlar doğrultusunda gelişmektedir. Koçluk çok yönlüdür, muhtelif alanları içerir. Koçluk zaman içinde modern sosyal yapının belirgin bir parçası halini almıştır.

Koçluk danışanın yetenek ve becerilerinin maximumunu kullanmasını sağlayacak olan sistemdir. Kişilerin güçlü yönlerini öne çıkartmasına yardım eder. Koç danışanın yürüyebileceği yol alternatiflerini görmesini sağlayarak, yürüdüğü yolda eşlik eder. Bu eşlik danışana güven ve destek verir. Kendisine inanmasını sağlar. Danışanın bilişsel becerilerini geliştirmeyi öğrenmesini sağlar. Yeni algılama ve değerlendirme becerileri açmayı öğretir. Gerekli yerlerde kapasitemizin henüz farkında olmadığımız kısımlarının ortaya çıkmasına yardım eder. Dirençlerimizi, inançlarımızı, değerlerimizi kavramımızı sağlar. Kişinin tüm potansiyelini ortaya çıkartmasını sağlar. Kişinin uyanışına yol açar.

Koçluk yaşamınızda şu anda nerede duruyorsunuz, nerede durmak istiyorsunuz, durduğunuz yerden durmak istediğiniz yere ulaşmak için neler yapmalısınız sorularını sağlıklı, doğru ve kendinize uygun cevaplamanızı sağlayan yöntemdir.

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI

Uzmanlık Alanlarım

Online Terapi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli nedenlerle bir tera

Read more

Aile Danışmanlığı

Ailedeki dinamiklerin çeşitli nedenlerle bozulması neticesinde ili

Read more

Bireysel Danışma

Terapistinizle birebir yaptığınız görüşmelerdir. Süreç sizin

Read more

Koçluk

Gelişmekte olan dinamik ve birçok alanın bileşik çalıştığı b

Read more

Çift Ve Evlilik Danışmanlığı

Çift terapisi, çatışma yaşayan çiftin etkileşimini değiştirer

Read more

Yönetim Danışmanlığı

1980’li yıllardan itibaren ülkemizde de yükselen bir talep gören

Read more

Unutmayın ki sadece hangi yöne yelken açmak istediğini bilen rüzgârı doğru kullanabilir.
Gelin yaşamınızda ağız tadı ve huzuru bulma yolculuğunu birlikte yapalım.

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI