Online Terapi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli nedenlerle bir terapistle görüşemeyen birçok insan gittikçe yaygınlaşan ve sıklaşan bir biçimde sorularına internet üzerinden danışmanlık aramaktadır.

Online terapi, internet sayesinde psikolojinin kapalı kaldığı alanı genişleterek danışmanlık hizmetinin daha fazla insana ulaşmasını sağlamıştır. Kişinin kendisini tanıtmak zorunda olmaması, mekânsal ve zamansal özgürlük, kişilerin online terapiyi seçmesinde önemli nedenlerdir. Özelikle yurt dışında yaşayan yurttaşlarımız kendilerini kendi dillerinde anlatabilecekleri, kendi kültürlerinden olan profesyonellere yaşadıkları ülkelerde ulaşmakta büyük sıkıntı yaşamaktadırlar.  Online terapi bu bağlamda yurt dışında yaşayan yurttaşlarımız için çok önemli bir çözüm oluşturmaktadır. Online terapinin en gerekli olduğu ve çok doğru bir çözüm olarak öne çıktığı diğer bir alan ise, sağlık nedeniyle bulundukları yerden ayrılamayanların bir terapist ulaşma ihtiyacıdır. Son derece önemli bir alanda çözüm oluşturmaktadır bu özelliği ile online terapi.

2007 senesinden fiziki şartlar nedeniyle ofisime gelemeyen danışanlarım için kurmuş olduğum www.onlineterapist.com sitesinde dört seçenek üzerinden danışmanlık almak mümkündür; E-Posta ile Danışma, Anlık İleti ile Danışma, Telefon ile Danışma ve Görüntülü Danışma.

Konuşmak yerine yazmak benim için daha kolay diyenlerdenseniz, istediğimde yazmaya başlar istediğimde ara verir, sonra ne zaman yine yazabilecek gibi hissedersem, devam ederim diyorsanız, E-Posta ile Danışma sizin için doğru seçenektir.

Konuşmak yerine yazmak benim için daha kolay, ama sorularıma hemen yanıt almak istiyorum diyenlerdenseniz, Anlık İleti ile Danışma sizin için doğru seçenektir.

Yazmak bana göre değil, ben konuşmak, anında paylaşmak ve sorularıma hemen yanıt almak istiyorum diyenlerdenseniz, Telefon ile Danışma sizin için doğru seçenek olacaktır.

Farklı bir ülke veya şehirdeyim ya da İstanbul o kadar büyüdü ki artık ofisinize gelmek zor. Ya da farklı nedenlerle yüzyüze terapiye katılamıyorum, bulunduğum yerden süreci yaşamak istiyorum diyorsanız, Görüntülü Danışma sizin için doğru seçenek olacaktır.

Siteye Git: OnlineTerapist.com

Unutmayın ki sadece hangi yöne yelken açmak istediğini bilen rüzgârı doğru kullanabilir.
Gelin yaşamınızda ağız tadı ve huzuru bulma yolculuğunu birlikte yapalım.

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI